fbpx
14 września 2022

[EBOOK] Problemowe używanie Internetu przez dzieci i młodzież

POBIERZ EBOOK Autor: e-learning.pl

Pobierz poradnik dla nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych oraz innych profesjonalistów pracujących z dziećmi i dowiedz się jak radzić sobie z nadużywaniem Internetu przez dzieci i młodzież.

Projekt Wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie psychologicznym spowodowanym izolacją i brakiem relacji społecznych Marka e-learning.pl, wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i islandzką fundacją Heimili og skóli realizuje od stycznia 2022 roku projekt pt. Wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie psychologicznym spowodowanym izolacją i brakiem relacji społecznych. Koniec projektu jest planowany na grudzień 2023 roku. Projekt jest odpowiedzią na pojawienie się niekorzystnych zjawisk spowodowanych pandemią i izolacją wśród dzieci i młodzieży. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy kadry pedagogicznej, terapeutycznej oraz rodziców w zakresie rozpoznania kryzysowych objawów u dzieci i młodzieży i podjęcia reakcji w odpowiednim czasie.

Problem z nadużywaniem sieci przez dzieci i nastolatków obserwowaliśmy już na długo przed pandemią. Ostatnie, pełne niepokoju lata mocno nasiliły te zjawisko. Niepokojąca dynamikę problemu widzimy też z perspektywy gabinetów terapeutycznych. Z objawami uzależnienia od Internetu trafia do nich coraz więcej młodszych dzieci. Pobierz najnowszy raport i dowiedz się, jak radzić sobie z tymi wyzwaniami.

Ebook jest dostępny w wersji polskiej i angielskiej. 

 

Instytucje realizujące projekt

Projekt jest realizowany przez Konsorcjum doradczo-szkoleniowe SA (marka e-learning.pl) we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę oraz Heimili og skóli („Dom i Szkoła – Krajowe Stowarzyszenie Rodziców”) z Islandii.

 

Zadania partnerów w ramach projektu:

  • W projekcie e-learning.pl jest liderem projektu i odpowiada za wszystkie kwestie związane z tworzeniem zasobów multimedialnych czy platformy e-learningowej.
  • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w projekcie odpowiada za stronę merytoryczną przedsięwzięcia, dostarczając zawartość do materiałów multimedialnych oraz udzielając wsparcia i konsultacji w zakresie diagnozowania i reagowania na sytuacje problemowe, stanowiące obszar działań projektowych.
  • Heimili og skóli („Dom i Szkoła – Krajowe Stowarzyszenie Rodziców”) – islandzka organizacja pozarządowa w projekcie pełni rolę konsultanta w zakresie dobrych praktyk bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.

Polecane

Treści, na które warto zwrócić uwagę