fbpx
25 kwietnia 2021

Prawo zamówień publicznych – nowe szkolenie e-learningowe

DEMO SZKOLENIA Autor: Iwona Wieczorek

Najprawdopodobniej pierwsze gotowe szkolenie e-learningowe w standardzie WCAG na rynku.

Co to jest standard WCAG? Najprościej rzecz ujmując to zbiór przepisów i regulacji, których celem jest zwiększenie dostępu do treści internetowych dla osób z różnego typu niepełnosprawnościami. Szkolenie e-learningowe to publikacja internetowa, stąd potrzeba implementacji WCAG również w szkoleniach. Rzecz jasna standardy te mogą być również stosowane na platformie e-learningowej. I oczywiście nasza platforma takie standardy spełnia.

WCAG składa się czterech głównych kategorii zasad:

  1. Pierwsza z nich to tzw. postrzegalność, która oznacza, że informacje publikowane w szkoleniu powinny możliwe do odebrania przez osoby z niepełnosprawnościami, np. przedstawiane przez witrynę muszą być tak podane, żeby mogły zostać odebrane przez osoby z różnymi ograniczeniami, np. dodajemy w dodatkowej transkrypcji głosowej dajemy możliwość odsłuchania opisu elementów ekranu (grafik, przycisków, schematów), tak by osoby niewidome mogły z treści korzystać. To także możliwość zwiększania i zmniejszania wielkości czcionek, włączania i wyłączania audio czy chociażby ustawianie trybu kontrastu.
  2. Druga zasada to funkcjonalność, która zapewnia możliwość nawigowania po szkoleniu nie tylko za pomocą myszki, ale także poprzez używanie kombinacji klawiszy na klawiaturze komputera.
  3. Trzecia zasada to zrozumiałość, czyli zapewnienie takiego układu treści, ale także języka, aby standardowe czytniki ekranu mogły bez przeszkód odczytać zawartość kolejnych ekranów.
  4. Czwarta zasada – solidność – dotyczy kwestii technologicznych i ma gwarantować po prostu długotrwałe funkcjonowanie publikacji od strony technicznej.

Samo szkolenie Prawo zamówień publicznych jest adresowane do osób:

  • odpowiedzialnych za przeprowadzanie procesów zakupowych,
  • przedstawicieli zamawiających,
  • członków komisji przetargowych,
  • osób odpowiedzialnych za przygotowanie postępowania o zamówienia publiczne.

Szkolenia omawia zasady i procesy udzielania zamówień publicznych na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych, a kolejne moduły kursu dają odpowiedź na pytania: co to są zamówienia publiczne i kto je musi stosować, w jakich trybach udzielane są zamówienia publiczne, jak przebiega proces tych zamówień.

Kliknij na ekrany poniżej, by uruchomić wersję demonstracyjną szkolenia.

 

Polecane

Treści, na które warto zwrócić uwagę