fbpx
18 października 2022

Siła różnorodności – nowe szkolenie e-learningowe

Autor: Iwona Wieczorek

Właśnie opublikowaliśmy nowe szkolenie e-learningowe w naszym katalogu pt. Siła różnorodności. Kurs ten stanowi doskonałe kompendium wiedzy na temat przyczyn występowania zjawiska różnorodności w zespołach oraz uczy, jak budować wartość zespołu w oparciu o te właśnie różnice.

Szkolenie składa się z 65 ekranów i jest złożone z 5 modułów, które można wybierać dowolnie, w zależności od preferencji lub potrzeb.

Całość merytoryki opiera się na kanwie fabularnej wykorzystującej motyw dołączania do zespołu nowych osób, znacząco różniących się od jego dotychczasowych członków m.in. kolorem skóry, stopniem sprawności czy orientacją seksualną. Jak w takiej sytuacji reagują poszczególni członkowie dotychczasowego zespołu, a jak powinni reagować i jak na takich różnicach budować wartość? Co właściwie oznacza w kontekście pracy zespołowej pojęcie różnorodności i jakie są zalety jej pojawienia się. Szkolenie daje też odpowiedzi na pytania: czym się różni stereotyp od dyskryminacji i jakie są charakterystyczne zachowania w obu tych przypadkach.

Kurs – oprócz prezentacji zjawisk – zawiera praktyczne ćwiczenia, pozwalające zrozumieć m.in. istotę form dyskryminacji, a także sposobów radzenia sobie z nimi. W końcu szkolenie daje odpowiedź na pytanie, co to znaczy środowisko pracy oparte na inkluzywności i jaką wartość możemy budować promując chociażby język włączający w naszą firmową codzienność.

Kurs jest udźwiękowiony

Dźwięk można wyłączyć w dowolnym momencie, klikając w ikonę głośnika na dolnym pasku. Warto jednak skorzystać z głośnika lub słuchawek, ponieważ niektóre ćwiczenia będą wymagały wysłuchania nagrań. Na większości ekranów znajdują się elementy interaktywne, w które należy kliknąć, aby zapoznać się z dodatkowymi informacjami, mogą to być również pliki do pobrania. Na końcu szkolenia znajduje się test podsumowujący, składający się z 10 pytań.

Polecane

Treści, na które warto zwrócić uwagę